Evenementen Karaktermoord op een Romeins staatsman: Catilina als schurk
Praktische informatie
Karaktermoord op een Romeins staatsman: Catilina als schurk
Kielenstraat 15
3700 Tongeren
Tel: +32 (0)12 67 03 40
Bekijk website »
huberte.renaers@limburg.be
Contactpersoon
Huberte RenaersAlgemene info
De lezingencyclus ‘Spraakwater’ is een vaste waarde in het jaarprogramma van het Gallo-Romeins Museum. We bieden een mix van thema’s uit de internationale archeologie en klassieke geschiedenis. Nationale en internationale sprekers brengen heldere uiteenzettingen met ruimte voor debat.
Je kan de lezing zowel thuis online als in het auditorium van het museum volgen. Als je de lezing online wil volgen, is vooraf inschrijven verplicht! Je ontvangt na inschrijving en betaling een e-mail met de link om aan de online lezing deel te nemen. Je kan je inschrijven via deze link.
Duur: 90 minuten
Aanvang stipt op 19u30
Prijs: 3,- €
15 maart 2023
Karaktermoord op een Romeins staatsman: Catilina als schurk
Door Martijn Icks (Universiteit van Amsterdam)
Martijn Icks doceert Oude Geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. De klemtoon bij zijn onderzoek ligt op het Romeinse Rijk, maar ook op recentere perioden. Zijn aandacht gaat vooral uit naar representatie en perceptie van de keizerlijke macht, Romeinse kunst en numismatiek en onder andere gender. Hij is auteur van onder ander het boek The Crimes of Elagabalus: The Life and Legacy of Rome’s Decadent Boy Emperor (2011).
_________________________________________
Meer info over het Gallo-Romeins Museum vind je hier.